Zmiana sposobu oświetlania

lampa led

W ubiegłych latach podczas, gdy Polska nie była jeszcze członkiem Unii Europejskiej w każdym domu można było spotkać żarówkę tradycyjną. Zwykłe żarówki miały to do siebie, że były wszystkie takie same, świecący drucik w szklanej bańce, która podczas świecenia się nagrzewała do tego stopnia, że po chwili można było się oparzyć. Takie oświetlenie miało też spory apetyt na prąd, żarówki te generowały spory miesięczny koszt.

Obecnie zmieniło się podejście do oświetlania domówi i już nikogo nie dziwi oświetlenie LED. Takie oświetlenie w porównaniu z tradycyjnym jest dużo bardziej energooszczędne. Jednak nie jest to jedyna zaleta, ponieważ moduły LED nie generują praktycznie wcale ciepła. Co za tym idzie nie tracą w ten sposób energii i mają dzięki temu znacznie większą sprawność. Ponadto stosowanie oświetlenia opartego na technologi LED jest bardzo ekologiczne, same LEDy potrafią się odwdzięczyć bardzo długą wytrzymałością, więc ich wymiana jest bardzo rzadka.

Na tych kilku zaletach oczywiście się nie kończy, technologia LED (więcej o technologii i modułach LED znajdziesz na goq-led.pl) umożliwia wytarzanie pasków z diodami LED. Tego typu paski można wykorzystywać do podświetlenie niemalże wszystkiego, od lustra w łazience do szafek w kuchni. Więc nie dość, że stosowanie tego oświetlenia jest ekologiczne, mniej prądochłonne to jeszcze dzięki niemu mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego klimatu.

Większość starodawnych żarówek świeciła jednym i tym samym kolorem, później wprowadzono żarówki malowane jednak w zaledwie kilku kolorach. Technologia LED umożliwia nam stosowanie żarówek świecących praktycznie dowolnym kolorem.