Zaczynamy grać na pianinie

nauka gry na pianinie jest czasochlonna

Nauka gry na pianinie zaczyna się od nauczenia nut na pięciolinii. Można zacząć od nut w kluczu wiolinowym, a w dalszej kolejności opanować znajomość klucza basowego. Następny etap stanowi gra już na klawiszach. Często jeśli naszym celem jest nauka gry na pianinie, to najpierw zaczynamy od keyboardu.

Tak czy siak, początki gry zawsze są trudne, wiele uczniów poddaje, no może nie od razu poddaje, ale stopniowo coraz bardziej zniechęca się już na samym starcie, a wtedy nauka gry na pianinie wydaje się stawać coraz trudniejsza.

Rozpoczynając lekcje gry na pianinie bardzo ważne jest wyćwiczenie poprawnej koordynacji obu rąk. W pierwszej kolejności ćwiczymy jedną rękę, później drugą, jednak główny cel stanowi ich połączenie. Lekcje gry na pianinie wymagają od ucznia cierpliwości i chęci do pracy – nauki.

Ważny element stanowi także oswojenie się z prostymi utworami, które w następnej kolejności zamierza się grać. Praktykujący muzycy sami wciąż się rozwijają i proponują innym ciągle ćwiczyć. W trakcie nauki gry na pianinie pracuje się nad dynamiką, artykulacją, stylem, tempem i interpretacją utworu.

Wszak w każdym działaniu człowiek rozwija swoje umiejętności, pokonuje trudności, odnosi sukcesy i tym samym poznaje siebie. W pielęgnowaniu talentu pomocą w nauce gry na pianinie może być nauczyciel umiejący motywować ucznia. Bynajmniej, jak to wiele osób twierdzi, lekcje gry na pianinie nie muszą wcale odbywać się kilka razy tygodniowo, może być to nawet jeden czy dwa razy w tygodniu.

Nauczyciel ma za zadanie przejść ze swoim uczniem pewne trudniejsze etapy gry, pokazać inną technikę lub ciekawsze sposoby na interpretację utworu. Lekcje pianina można zacząć już od najmłodszych lat. Jednym z miast oferujących lekcje pianina jest Kraków i tutaj dobrym rozwiązaniem wydaje się być nauka gry na pianinie z wykwalifikowanymi nauczycielami ze Smileflow Kraków. Więcej o nich przeczytasz na: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *