Upominki firmowe – które wybrać?

cukierki z nadrukiem

Wiele mniejszych firm zrozumiało to, co od dawna praktykują duże korporacje i coraz częściej zdają sobie sprawę, że ich klienci lubią dostawać małe gadżety czy pamiątki związane z firmą. Niestety, nie w każdym przypadku jest to prawdziwe, a niektóre gadżety zamiast przyciągać do firmy, to odstraszają. Zastanówmy się więc jakie zatem upominki klienci lubią, a które wyrzucają do kosza?
Do pierwszej kategorii zdecydowanie należą słodycze wszelkiej maści. Cukierki z nadrukiem to zawsze dobry pomysł – kto nie lubi słodkości? Cukierki z nadrukiem firmowym od razu generują przyjemne skojarzenia klienta. Podobnie działają czekoladki z nadrukiem.
Innym gadżetem lubianym przez klientów są przedmioty, które są po prostu przydatne. Długopisy, ołówki, zakreślacze, power banki – to bardzo dobre pomysły na obdarowanie swojego klienta.
Mniejszą popularnością cieszą się kubki, bowiem dla wielu osób to już za duża obecność firmy w życiu klienta, dlatego trzeba mieć to na uwadze. Również notatniki z logotypem firmy spotykają się z różnym przyjęciem – o ile studentom notatniki firmowe mogą się przydać jako zeszyt na wykłady, tak w przypadku innych grup klientów taki notatnik może być nietrafiony.
Kiedy warto obdarowywać klientów drobnymi upominkami? Wyżej wspomniane artykuły są dobrym dodatkiem na przykład podczas targów, ale jako dodatek do przesyłki – już niekoniecznie. Wyjątek stanowią cukierki z nadrukiem, które sprawdzą się również jako drobny dodatek do przesyłki.
Pamiętajmy jednak, że miłe dodatki to tylko dodatki, a nic nie zastąpi jakości usługi i samego produktu. Co więcej – każdy upominek ma swoją cenę. Pamiętajmy o tym, żeby dokonać analizy kosztów, czy taka pozornie mała inwestycja nam się opłaca i czy faktycznie wpłynie na lepsze postrzeganie naszej firmy wśród klientów oraz wzmocnioną świadomość marki.

Zobacz: Cukierki z nadrukiem | Sklep-krowki.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *