System zarządzania siecią aptek – profesjonalne wsparcie

system zarządzania apteką

Apteka, jak każda inna placówka o charakterze handlowym, potrzebuje dzisiaj profesjonalnego wsparcia ze strony technologii informatycznych. I takim wsparciem jest specjalistyczny system zarządzania apteką.

Zdecydowanie ułatwia on pracę, a nawet czyni ją o wiele wydajniejszą.  Jako przykład można podać sytuację, gdy klient wchodzi do apteki i pyta o jakiś lek, którego nie ma na widoku. W tradycyjnie zarządzanej aptece aptekarz poszedłby a magazyn i zaczął go szukać. To oczywiście zajęłoby mnóstwo czasu. Tymczasem informatyczny system szybo przeszukuje bazę produktów magazynowych i podaje ich stan.

Innym przykładem jest zakup leków refundowanych. Tradycyjnie aptekarz musiałby wszystko przeliczyć ręcznie, sprawdzając, czy w ostatnim czasie przepisy co do refundacji nie uległy zmianie. Tymczasem system samodzielnie dokonuje przeliczenia i zajmuje mu to dosłownie kilka sekund. Mało tego, jest on zawsze na bieżąco aktualizowany, wobec czego nie trzeba martwić się o niezgodność z przepisami.

Profesjonalne wsparcie dla apteki to rozwiązanie dedykowane nie tylko pojedynczej placówce. Na rynku znaleźć można bowiem również system zarządzania siecią aptek  . Dla osób, które zdecydowały się otworzyć ich więcej, niż jedną, jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe. Przed monitorem komputera można na bieżąco śledzić pracę poszczególnych placówek. A to z kolei pozwala zawsze trzymać rękę na pulsie. Analiza stanów magazynowych, szybkie składanie zamówień i współpraca między placówkami – to są rzeczy bezcenne.