Samodzielne poprawki lakiernicze

lakier

Czasem każdy pojazd lokomocyjny potrzebuje jakiś drobnych poprawek. Nie zawsze wynika to ze stłuczki. Innym powodem może być na przykład zardzewienie nadkola. Nie raz uważamy, że jest to zbyt mały uszczerbek, by oddać nasz pojazd do lakiernika. Co lepiej wybrać, gdy chcemy sami wykonać niezbędne poprawki lakiernicze?

Praktyczniejsze będą farby samochodowe, czy lakier w sprayu? Wszystko zależy od rodzaju uszczerbku. Dla osób mniej doświadczonych ewidentnie będzie praktyczniejszy lakier w sprayu. Dlaczego on a nie farby samochodowe? Otóż, wykorzystując lakier w spray mamy pewność, że rozprowadzamy lakier  w równej grubości warstwach. Nie musimy się obawiać, że nierówno pokryjemy nasz kawałek blachy. Musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni zanim nałożymy na niego lakier w sprayu.

Czasem jednak przydadzą nam się również farby samochodowe. Nim je zastosujemy powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi. Jak go odpowiednio nałożyć. Jak długo wybrane przez nasz farby samochodowe, czy też lakier w sprayu schną. Po jakim czasie możemy nałożyć ich kolejną warstwę? Czy powinniśmy chronić na ten czas naszą blachę przed promieniami słonecznymi, czy też nie? Nakładając, czy to lakiery samochodowe, czy też lakier w spray musimy pamiętać o dbaniu o własne bezpieczeństwo.

Korzystnie na nasze zdrowie wpłynęłoby skorzystanie z maseczki ochronnej, aby nie wdychać zagrażających nam substancji. Powinniśmy również uważać aby zarówno lakiery samochodowe, jaki lakier w sprayu, zależnie od tego, której substancji użyjemy, by nie dostała się do naszych oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *