Poznaj świat Gruzji

Podróżowanie po Gruzji

Gruzja zaczyna być kierunkiem coraz to bardziej popularnym. Coraz więcej osób jedzie tam na wczasy i na wycieczki. Gruzja jest krajem położonym na pograniczu Europy i Azji, stolicą jej jest Tbilisi a obszar Gruzji jest bardzo górzysty. Wakacje w Gruzji to odkrywanie gruzińskiej kultury, gruzińskiej kuchni, poznawanie ludzi mieszkających w tamtym regionie. Wiele biur turystycznych zaczyna organizować wycieczki do Gruzji, które z kolei zaczynają mieć coraz to większą popularność.

W czasie wycieczek objazdowych możemy poznać Gruzję w pigułce, całkowicie zachwycić się tym ciekawym krajem i dokładnie poznać jej przyrodę i kulturę. Odkrywanie Gruzji jest bardzo ciekawą przygodą, kraj jest piękny i zaskakujący i równocześnie wciąż dla nas tajemniczy.
Jadąc do Gruzji, dobrze jest poznać pewne zasady, które pomogą nam przetrwać w tym wciąż nieznanym kraju.

Gruzińską walutą jest lari, jest to odpowiednik 1,7 złotego. Bankomaty w Gruzji wypłacają gotówkę w lari i w dolarach. Gruziński język nie przypomina żadnego innego znanego języka. Dobrze jest się tam porozumiewać w języku rosyjskim. Natomiast, przed wyjazdem do Gruzji warto jest nauczyć się zwrotów podstawowych. W Gruzji bardzo tanie są hotele i różnego rodzaju pensjonaty. Najtańsze opcje lotów do Gruzji można znaleźć na różnych internetowych wyszukiwarkach.

Drogi w większości Gruzji są dziurawe, jest tam tylko kilka autostrad. Natomiast zakupy spożywcze można tam dokonać w każdym domu prywatnym. Takich wskazówek jest wiele i wszystkie bez problemu znajdziemy w odpowiednich przewodnikach, w które jest się dobrze zaopatrzyć przed wyjazdem do Gruzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *