Nowoczesne i tanie oświetlenie w Twoim domu

sterownik LED

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie led. Na czym polega jego fenomen?

Zalet oświetlenia led jest co najmniej kilka. Na pewno warto zwrócić uwagę na wiele możliwości użycia takiego światła. Dostępne są nie tylko żarówki ledowe w klasycznej formie, ale też światła punktowe czy taśmy led. Dzięki temu możemy uzyskać dowolny efekt poprzez doświetlenie konkretnych miejsc w mieszkaniu, takich jak obramowanie sufitu podwieszanego, półki, obrazy, schody… Możliwości jest nieskończenie wiele. Dodatkowo możemy dokupić sterownik led, za pomocą którego możemy włączać, przyciemniać lub zmieniać kolory oświetlenia i stworzyć atmosferę, która akurat pasuje do naszego nastroju i okazji.

Oświetlenie ledowe ma też bardzo niskie zużycie energii. I chociaż żarówki ledowe nadal są droższe od tych zwykłych, to różnica szybko nam się zwróci dzięki niższym rachunkom za energię, a to również przyczynia się do ochrony środowiska! Nie bez znaczenia jest też dużo większa żywotność takiego oświetlenia i jego bezawaryjność, dzięki czemu na długo możemy zapomnieć o wymianie żarówek.

Kolejnym atutem światła ledowego jest fakt, że może świecić na dowolny kolor. Co prawda większość osób pewnie nie wykorzystuje tego na co dzień, ale nawet „zwykły” kolor oświetlenia ledowego jest dużo przyjemniejszy dla naszego oka niż te z innych źródeł.

Ważna jest też niska temperatura pracy oświetlenia ledowego. Żarówki ledowe nie nagrzewają się, co jest szczególnie ważne na przykład w sklepach z żywnością lub kosmetykami, ale dobrze sprawdzi się także w domu – już więcej nie poparzymy się o nagrzaną lampkę.

Oczywiście, można wymienić też kilka wad takiego oświetlenia. Jest na przykład bardzo wrażliwe na odpowiednią jakość zasilania, dla niektórych wadą może być zbyt skupiona wiązka światła, czy światło, które nie oddaje kolorów idealnie (chociaż to jest już niemal niezauważalne), jednak całościowo trzeba przyznać, że tego typu oświetlenie jest naprawdę warte inwestycji.

Odpowiednie sterowniki do oświetlenia LED znajdziecie tutaj: https://led-labs.pl/sterowniki-led