Liposukcja zabiegiem kosmetycznym

liposukcja - zabieg

Otyłość jest plagą dzisiejszych czasów i przybiera wymiar epidemii wśród populacji w krajach rozwiniętych. Nie wiadomo kiedy ludziom przybywa kilogramów. Tu i ówdzie pojawiają się wałeczki tłuszczu, ubrania zaczynają cisnąć i powodują dyskomfort.

Człowiek wraz ze wzrostem masy ciała staje się ociężały, zaczyna brakować mu energii, traci siły i chęć do jakiegokolwiek działania, pojawia się obrzęk kończyn dolnych. I coraz trudniej jest zmobilizować się do tego, aby się za siebie wziąć i zrzucić nadwyżkę kilogramów. Niektórzy zaprzepaszczają swoje zdrowie i życie i nie podejmują leczenia otyłości. W efekcie czego tyją jeszcze bardziej. Lecz zdecydowana większość osób z nadwagą lub otyłością podejmuje walkę o swoje życie stosując przy tym różne formy i metody odchudzania. Najczęściej jest to dieta niskokaloryczna i aktywność ruchowa.

Czasem w grę wchodzi zabieg kosmetyczny. Na przykład liposukcja Kraków poleca zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej w różnych miejscach ludzkiego ciała. Liposukcja jest zabiegiem polegającym na odsysaniu tłuszczu z ud, pośladków, brzucha, szyi, ramion, czy pleców. Nie można od razu stwierdzić tego, ile tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu kosmetycznego. Gdyż istnieje wiele czynników ograniczających odsysanie, które po zabiegu mogą doprowadzić do powikłań. Ponadto zbyt duża jednorazowa utrata tkanki tłuszczowej może doprowadzić do marszczenia się skóry.

A nawet zagrozić zdrowiu i życiu pacjenta. Ze zmarszczeniem skóry po zabiegu liposukcji muszą liczyć się najbardziej pacjenci w starszym wieku. Skóra osoby młodej jest bardzo elastyczna, a osoby starszej z każdym rokiem traci elastyczność. Zabiegi liposukcji przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu miejscowym. Każda osoba myśląca o zabiegu liposukcji powinna być pełnoletnia i cieszyć się dobrym zdrowiem. Ograniczenia dotyczą osób cierpiących na cukrzycę, mających problemy z sercem i układem krążenia, jak również osób zakażonych.