Kolory i zapachy w domu

woreczki na lawendę

Relaks i wypoczynek to nie tylko przywileje wakacji. Możesz zaaranżować wnętrze swojego mieszkania w taki sposób, aby choć trochę przypominało ten błogi czas. Spraw sobie odrobinę luksusu i poczuj się jak na wczasach. Zagwarantuje to poprawę nastroju oraz samopoczucia.

Po pierwsze nie bój się koloru. Najlepszymi barwami, które korzystanie wpływają na ludzką psychikę są odcienie zieleni, niebieskiego, a także żółtego czy pomarańczowego. Pierwsze dwa – przede wszystkim uspokajają i relaksują. Intensywna zieleń posiada dodatkowe właściwości orzeźwiające. Z kolei kolor żółty i pomarańczowy wpłyną na przypływ pozytywnej energii. Zaszalejmy i wprowadźmy je do wnętrz. Prócz kolorów na ścianach można zastosować je w dodatkach. Zielony najlepiej wprowadzić poprzez kwiaty doniczkowe- mogą to być np. palmy (nie są wymagające jeśli chodzi o ich pielęgnację), a przypomną nam klimat ciepłych krajów. Niebieski najlepiej związać z elementami łazienkowymi np. mieniąca się mozaika na kafelkach- sprawi wrażenie nadmorskiego klimatu. Odcienie żółtego i pomarańczowego nadadzą się do wystroju kuchni- dodadzą energię już od śniadania.

Ponadto pomyślmy o pięknym zapachu w naszym domu. Jest mnóstwo rozwiązań. Można ja zakupić lub wykonać samemu. Wśród najpopularniejszych są saszetki zapachowe, odświeżacze lub świeczki. Obecnie ogromną popularnością cieszą się woreczki lawendowe, które można umieścić w szafach, komodach, bieliźniarkach itd. Wpisują się one w obecny trend Eko. Naprawdę tanim kosztem możesz kupić takie woreczki na lawendę i samodzielnie wykonać z suszonej lawendy indywidualny odświeżacz.

Zobacz: Woreczki na lawendę