Klasyczne włoskie menu

restauracja włoska

Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni w Polsce i na świecie. W każdym mieście można znaleźć przynajmniej jedną pizzerię, która serwuje również inne, popularne włoskie dania. Zaglądnijmy więc do menu. Jakie są najpopularniejsze potrawy i co warto wybrać składając zamówienie we włoskiej restauracji?
Na stołach w słonecznej Italii królują oczywiście makarony. Każda szanująca się restauracja włoska umożliwia klientom wybór spośród kilku lub kilkunastu wariacji smakowych. Jednymi z najbardziej znanych i lubianych dań makaronowych są Spaghetti alla Carbonara, Lasagne, czy Spaghetti alla Bolognese. Często makaron wyrabiany jest na miejscu, przez co potrawy nabierają jeszcze wspanialszego smaku i aromatu. Zamawiając makaron, warto wybrać bardziej wyszukaną propozycję, której może nie mieliśmy okazji jeszcze skosztować – na przykład Conchiglioni al salmone z tuńczykiem.
Kolejną potrawą, którą kochają wszyscy, nie tylko Włosi, jest pizza. Z tego powodu serwują ją niemal wszystkie włoskie restauracje. Każdy z nas ma swoją ulubioną. Na świecie istnieje niezliczenie wiele kombinacji, dlatego też ciężko znaleźć kogoś kto nie znalazłby dla siebie „pizzy idealnej”.
W kategorii włoskich deserów zdecydowanie wygrywa tiramisu. Ten przyrządzony z biszkoptów, kawy i serka mascarpone deser, idealnie spełnia funkcję zawartą w swojej nazwie. Po włosku stwierdzenie „Tirami su” znaczy „podnieś mnie na duchu”, co zdaje się być świetną nazwą dla tego pysznego deseru, który z pewnością poprawi nam humor.
Każdą włoską potrawę najlepiej wzbogacić pysznym winem. Italia znana jest z produkcji jednych z najlepszych win na świecie, dlatego warto skosztować trunków z regionów takich jak Toskania, Sycylia, czy Piemont. Przy takim akompaniamencie, każdy posiłek będzie smakował nam jeszcze bardziej.

Zobacz więcej: Da Pietro | Restauracja włoska