Drewniane ramki i ich ponadczasowe piękno

ramki drewniane

Kawałek lasu w Twoim domu…

Jasne ściany, a przy tym meble, krzesła czy lustra ze starych, odzyskanych desek. Stare drewno na półkach w postaci drewnianych ramek na zdjęcia. To ciepło i przytulność, jaką ono daje jest gwarancją dobrego samopoczucia o każdej porze roku. Samo drewno jako materiał jest przede wszystkim bardzo zdrowym budulcem dla naszego domu.
W lecie daje przyjemny chłód, a w zimie oddaje ciepło.

Co, jeśli nie masz drewnianych mebli?

Drobne drewniane elementy, umiejętnie wplecione w nowoczesne wzornictwo, bynajmniej nie drewniane, również potrafią odmienić każde wnętrze. Szczególnie ozdoby z drewna lub ramki drewniane są akcentem, obok którego nie można przejść obojętnie. Duże zdjęcie oprawione w ramkę z widocznymi słojami i chropowatą powierzchnią jest mocnym kontrastem wobec otaczających nas sprzętów codziennego użytku. Nie da się przejść obok niej obojętnie, nie zawieszając na niej oka…

Ramki drewniane nie tylko do zdjęć…

Oryginalnie prezentują się także lustra w ramach drewnianych ze starych, odzyskanych okien, czy też suszone motywy roślinne w ramce z drewna za szybką. Ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

Drewno nadaje delikatności wnętrzu

Pozorna prostota tkwiąca w starym drewnie, jest nieporównywalna z żadnym innym stylem. Dążenie do minimalizacji i lekkość, ale również piękny, naturalny zapach nie dadzą się porównać z żadnym innym stylem wnętrzarskim. Natury nie da się niczym zastąpić…

Drewno podstawą nieprzemijającego stylu

Popularne obecnie połączenie drewna z metalem, zwane stylem skandynawskim lub w innym wydaniu stylem loft, ma coraz więcej zwolenników. Najciekawsze jest oczywiście nie trzymanie się sztywno utartych reguł stylu, ale mieszanie różnych w nim elementów. Najciekawsza zawsze będzie własna inwencja twórcza.

Drewniane ozdoby zawsze w cenie

Czy to sto lat temu, czy dzisiaj, moda na drewno nie mija. Zmienia się być może design, ale takie elementy jak ramki czy przybory kuchenne z drewna nie poddają się przemijającemu czasowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *