Długa lista przygotowań ślubnych

tort weselny w obiektywie fotografa slubnego

Lista przygotowań do ślubu jest bardzo długa. Oczywiście jej pierwszymi punktami powinna być sala weselna, zespół muzyczny i fotograf ślubny. To w tych trzech przypadkach terminy są zajęte na długo do przodu i dlatego trzeba od nich zacząć przygotowania. Jak już zarezerwujemy salę, zespół i fotografa na konkretny dzień, to możemy zacząć dobierać całą resztę.

Tak jak to napisałem słowem wstępu, przed rezerwacją powyższych trzech usług nawet nie próbujmy zamawiać niczego innego. Dlaczego? Jeśli chcemy mieć wesele w konkretnej sali, grać ma wybrany zespół muzyczny, a zdjęcia robić upatrzony fotograf ślubny, to wszystkim musi pasować jedna data! Nie może być tak, że zarezerwujemy salę i już zaczniemy drukować zaproszenia, bo jak okaże się, że w tym dniu nasz wybrany idealny fotograf ślubny (zobacz tutaj: https://lukaszpopielarz.pl/) ma już zajęte, to trzeba będzie wybrać inny termin, w którym wolne są jeszcze zarówno sala jak i fotograf oraz zespół.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz i za resztę weźmiesz się mając już załatwione to co najważniejsze i co najtrudniej zarezerwować w jednym terminie. Nie zapominaj, że innych załatwieni jest jeszcze bardzo dużo i nie ma co spoczywać na laurach, tylko trzeba rezerwować, kupować i załatwiać dalej, by zdążyć ze wszystkim na czas. Ogrom przygotowań i towarzyszący im pośpiech oraz stres to spory problem.

Dlaczego zostało to określone, jako: problem? Ponieważ zapomina się o najważniejszym, co ma nadejść. Ceremonii zawarcia małżeństwa. Przygotowania ślubne tak mocno zawracają głowę organizatorom, że nie rzadko narzeczeni zastanawiają, po co tak naprawdę biorę ten ślub? Czy biorą go dla siebie i swojej ukochanej osoby, czy dla publiczności?

Wiadomo, istotne jest, żeby wszystko przygotować odpowiednio wcześniej, jednakże czy koniecznie trzeba być spiętym jak struny w gitarze i być jednym wielkim kłębkiem nerwów, ponieważ jakiejś mało istotnej sprawy nie udało się rozwiązać? A może lepiej machnąć ręką i powiedzieć sobie, że obejdzie się bez tego, albo jak nie ta firma, to ktoś inny mi to wykona? To już Wasza decyzja. Jednak przestrzegam, że jak wszystko ma być idealnie i tak jak zaplanowaliście, to zajmijcie się przygotowaniami do ślubu zawczasu, a nie na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *